AI (artificial intelligence) ili UI (umjetna inteligencija) opisuje područje računalne znanosti koje se bavi razvojem inteligentnih alata (strojeva, aparata, aplikacija) koje reagiraju i uče kao ljudi.
Danas AI se sve više koristi i u online prodaji. U ovom članku opisati ću projekt na kojem sam sudjelovala 2019 godine i koji je dao izvrsne rezultate.
La Roche-Posay je okupio dermatologe iz cijelog svijeta kako bi složili bazu sa analizom tisuće slika žena i muškaraca s različitim tipovima kože i stupnjima težine nepravilnosti.
Uz pomoć primjenjene AI razvio je prvu personaliziranu aplikaciju za analizu kože sklone aknama. Aplikacija se prikladno zove SpotScan.
Aplikaciji se može pristupiti na 2 načina:
- Na fizičkom prodajnom mjestu može se skenirati QR kod
- U online prodajnom mjestu dovoljno je kliknuti na link
Kako bi dobili relevantne informacije o stanju vaše kože i prijedlog rutine za daljnju njegu, potrebno je da je lice čisto, tj da nema šminke, da kosa ne smeta kao ni naočale. Također osvjetljenje i kvaliteta kamera mogu utjecati na preciznost analize.
Ovakva aplikacija nije zamjena za dermatologa i nije primjenjiva kod akutnih stanja kože, no može uštediti posjet dermatologu ukoliko se radi o lakšim nepravilnostima kože koje su označene stupnjevima od 0 do 4+
Nakon skeniranja stanja kože, aplikacija nudi slijeće opcije:
- Ukoliko je stanje akutno, savjetuje posjet dermatologu
- Ukoliko se radi o lakšim nepravilnostima, aplikacija nudi personaliziranu rutinu sa Effaclar proizvodima s linkom na online prodajno mjesto
- Zavisno o stanju kože, aplikacija nudi savjete za njegu problematične kože
- Omogućuje vam i da vidite simulaciju rezultata prije/poslije korištenja EFFACLAR rutine te pratite poboljšanja na vašoj koži tijekom cijelog perioda primjene predložene njege