1. Optimizirajte svoj LinkedIn profil
- Uvjerite se da je vaš profil profesionalan i ažuriran. Jedna od stvari koje se svi najviše bojimo je prevara. Stoga kad nam se javi netko nepoznat prvo idemo provjeriti tko je (imamo li zajedničkih poznanstava, gdje se školovao, koliko dugo radi, imali preporuku). Zatim pogledamo i poslovni profil tvrtke da vidimo o kakvoj se tvrtki radi. Kako mi gledamo druge, tako i drugi provjeravaju nas, pa je bitno da na svojim profilima iskažemo što više kvalitetnih informacija koje bi sugovornika oslobodilo od straha i dalo određenu mjeru povjerenja.
- Jasno navedite svoje usluge, specijalizacije i vrijednost koju nudite. Svi mi imao pun raspored obaveza, pa kad nam netko kaže “pogledajte što sve nudimo” , samo zakolutamo očima i prebacimo se na neki lakši zadatak. Proučite osobu kojoj se javljate i istaknite zajedničke vrijednosti te samo jednu ili dvije usluge koje u ovom trenutku mogu joj biti zanimljive. Budite strpljivi, i ostatak vaših usluga oktrijte u slijedećim interakcijama.
- Koristite ključne riječi relevantne za industrije koje ciljate kako biste se lakše pojavili u pretragama. Danas nitko ne čita, već svi na prvu “skeniramo” tekst. Zato je bitno naglasiti one riječi koje najviše rezoniraju sa korisnikom. Gledajte na te riječi poput “udica” – prelaze pogledom more riječi, zakače se za jednu, zaustave skoralenje i počnu čitati – ako im tu privučemo pažnju velika je šansa da stupe u kontakt.
2. Koristite napredno pretraživanje
- Koristite LinkedIn Search s filtrima za pronalaženje tvrtki prema:
- Industriji
- Lokaciji
- Veličini tvrtke
- Ključnim riječima (npr. “marketing agencija,” “tehnološka rješenja”).
- Sačuvajte rezultate pretrage za buduću upotrebu.
- Vaše usluge/proizvodi nisu za svakoga, pa je potrebno identificirati točno one koje imaju veliku vjerojanst akvizicije. Takav pristup povećava vjerojatnost prodaje, a svaka zaključena prodaja odličan je motivator za daljni rad.
3. Pridružite se LinkedIn grupama
- Pridružite se relevantnim LinkedIn grupama vezanim za vašu industriju ili interes. To su mjesta gdje se nalaze osobe sa sličnim interesima, vrijednostima i potrebama. Te ćete ljude najbolje razumijeti i s njima ćete najlakše naći zajednički jezik.
- Aktivno sudjelujte u raspravama kako biste izgradili svoju vidljivost i započeli razgovore s potencijalnim partnerima. Sjetite se da ovdje vas nitko ne vidi i ne zna da postojite dok ne ostavite pisani trag. Sudjelujte u raspravama dok su ugodne, a povucite se kad su neugodne, jer nikad ne znate tko bi se mogao uvrijediti do mjere da vas blokira ili prijavi Linkedinu, a onda ćete danima imati slabu vidljivost.
4. Pratite stranice tvrtki
- Pronađite i pratite stranice tvrtki koje su potencijalni partneri. Možda ćete u nekom trenutku naići na objavu u kojoj ćete biti ključna informacija koja vam može otvoriti korisna za otvaranje razgovora o suradnji.
- Komentirajte njihove objave i pružite vrijedne uvide kako biste se istaknuli. Svatko tko radi, voli lajkove i pohvale, i dobro pamti ljude koji su mu podrška. Budite osoba koja će ući u nečiji vidokrug po kontinuiranoj podršci.
5. Povežite se s donositeljima odluka
- Potražite ključne osobe u tvrtkama, poput direktora, voditelja odjela ili HR menadžera. Čak i najviše pozicionirani ljudi cijene kad netko ima hrabrosti stupiti u komunikaciju.
- Pošaljite personalizirane zahtjeve za povezivanje s porukom koja objašnjava zašto želite suradnju. Takav pristup povećava vjerojatnost povezivanja i stupanja u komunikaciju.
6. Objavljujte kvalitetan sadržaj
- Dijelite sadržaj koji pokazuje vaše znanje i stručnost, poput članaka, savjeta, ili analiza. Možda baš u nekom od tih savjeta, netko od partnera nađe ono što mu treba pa se javi.
- Koristite relevantne hashtagove (#marketing, #partnerstvo) kako bi vaš sadržaj dosegao širu publiku. Nemojte pretjerivati sa #, dovoljno je do 5 ključnih#.
7. Koristite LinkedIn Sales Navigator
- LinkedIn Sales Navigator je premium alat na LinkedInu dizajniran za profesionalce u prodaji i poslovnom razvoju kako bi lakše identificirali, povezali se i angažirali potencijalne klijente i partnere. Nudi napredne mogućnosti pretraživanja i personalizaciju koje nisu dostupne na standardnom LinkedIn profilu
- Ovaj premium alat omogućuje detaljnije pretraživanje i identificiranje potencijalnih klijenata ili partnera.
- Sales Navigator nudi mogućnost praćenja aktivnosti tvrtki, što može biti korisno za odabir pravog trenutka za kontakt.
- Alat se može integrirati s popularnim CRM platformama (npr. Salesforce, HubSpot), čime se olakšava upravljanje podacima o potencijalnim klijentima i praćenje komunikacije.
- Pruža uvide u aktivnosti tvrtki i pojedinaca, kao što su promjene u zapošljavanju, objave, i angažman na platformi.Omogućuje praćenje aktivnosti potencijalnih klijenata kako biste znali kad je pravi trenutak za kontakt.
- Omogućuje slanje poruka korisnicima s kojima niste povezani putem Inmail usluge (što nije moguće na standardnom LinkedInu).
- Sales Navigator dolazi u više planova (Professional, Team i Enterprise), a cijena varira ovisno o funkcijama i broju korisnika. Postoji opcija besplatnog probnog razdoblja od 30 dana.
VIDI OSTALE OBJAVE
- 7 savjeta kako pronaći tvrtke za suradnju na LinkedInu1. Optimizirajte svoj LinkedIn profil 2. Koristite napredno pretraživanje 3. Pridružite… Pročitaj više: 7 savjeta kako pronaći tvrtke za suradnju na LinkedInu
- Linked in – što sve nudi?Da bismo razumjeli kako se pozicionirati na Linkedinu potrebno je prvo… Pročitaj više: Linked in – što sve nudi?
- Plaćenje kampanje na LikedinuOglašavanje na LinkedInu idealno je za B2B poslovanja, profesionalce, te tvrtke… Pročitaj više: Plaćenje kampanje na Likedinu
- Sponzorirane objave na LinkedinuOglašavanje na LinkedInu idealno je za B2B poslovanja, profesionalce, te tvrtke… Pročitaj više: Sponzorirane objave na Linkedinu
- Osobni branding na LinekedinuLinkedIn je društvena mreža usmjerena na profesionalno umrežavanje i poslovne kontakte.… Pročitaj više: Osobni branding na Linekedinu